mgr Aleksander Kuzniecow

Aleksander Kuzniecow

Zawód – wykładowca specjalności klarnet, saksofon, akordeon, mgr sztuki, solista orkiestry kameralnej.

Naukę muzyki rozpoczął w wieku 7 lat w Państwowej Szkole Muzycznej na dwóch instrumentach: akordeon i klarnet w Uralskie (Kazachstan). Kontynuował naukę w szkole II stopnia w klasie klarnetu i saksofonu.

W roku 1981 zdobył I miejsce na Ogólnokrajowym konkursie instrumentów Dętych.

W roku 1986 ukończył Akademię muzyczną w Ałma-Acie w klasie profesora R. Sabirowa, uzyskał kwalifikację solisty orkiestry, wykładowcy klarnetu i saksofonu oraz tytuł magistra.

W czasach studiów pracował w orkiestrze Narodowego Teatru Operowego w Ałma-Acie, występował jako solista orkiestry w kraju i zagranicą.

Do 1995 r. był kierownikiem sekcji instrumentów dętych i wykładowcą specjalności klarnet i saksofon w szkole muzycznej II stopnia w Pietropawłowsku (Kazachstan).

W roku 1998 jego dyplomu o ukończeniu studiów został uznany przez Departament Szkolnictwa Artystycznego Ministerstwa Kultury i Sztuki w Warszawie.

Pracował w charakterze instruktora w młodzieżowej orkiestrze dętej „Victoria” przy Kościele w Rembertowie. Występował jako solista w orkiestrze dętej w Domu Kultury w Wołominie, również w Stołecznej Orkiestrze Kameralnej im. Jana Kolasińskiego przy Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie pod dyr. Jana Sienkiewicza.

W roku 2002 w dniu Jubileuszu Pięćdziesięciolecia Orkiestry Kameralnej otrzymał dyplom za czynny udział w Koncercie Jubileuszowym oraz podziękowania od Kardynała Józefa Glempa.

Pracował jako wykładowca klarnetu i saksofonu w prywatnych szkołach muzycznych
w Warszawie.

W roku 2006 założył Niepubliczną Szkołę Muzyczną SAX-FORT I stopnia w Warszawie Radość, Warszawie Wawer i Wesołej Zielonej.

klarnet saksofon


sax-fort facebook sax-fort youtube