Małgorzata Zalewska

Urodziła się w Warszawie, w rodzinie o tradycjach artystycznych i patriotycznych.

Najbardziej istotne miejsce w jej życiorysie muzycznym zajmowała orkiestra. Jeszcze podczas studiów w 1970 roku, rozpoczęła prace w Orkiestrze utytuowanego Centralnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego - na stanowisku pierwszego skrzypka. W Zespole pogłębiła wrażliwość wyniesioną z domu rodzinnego na muzykę, pieśni i piosenki oraz folklor żołnierski.

Zespół kultywował i upowszechniał swą sztuką dzieje oręża polskiego, jego postępowe, patriotyczne tradycje aż po dzień dzisiejszy. Liczne prestiżowe wyróżnienia i nagrody artystyczne, uzyskane na przestrzeni lat stanowią najwyższy wyraz uznania dla tego pierwszego i najstarszego zespołu artystycznego w Polsce. Na koncertach bywali wybitni mężowie stanu, z Zespołem występowali najznakomitsi artyści, którzy rozsławili polską pieśń, muzykę i taniec nie tylko w Polsce, ale w wielu krajach na trzech kontynentach.

Potrzebę rozwoju i dalszych, wspaniałych doznań artystycznych zrealizowała w Orkiestrze Polskiego Radia, która prowadziła intensywną działalność artystyczną, na arenie międzynarodowej. Repertuar orkiestry i wachlarz możliwości artystycznych był ogromny – od średniowiecza do współczesności.

Orkiestra Polskiego Radia dokonała mnóstwa nagrań muzyki filmowej, operowej, operetkowej i oratoryjnej z udziałem chórów i solistów. Brała udział w konkursach operowych i pianistycznych. Z wielkimi sukcesami koncertowała na macierzystej estradzie na Myśliwieckiej, później w studio S1 na Woronicza.

Orkiestra Polskiego Radia występowała na najważniejszych estradach koncertowych w kraju i za granicą i współpracowała z czołówką wybitnych polskich i zagranicznych mistrzów batuty. Porywała światową publiczność zjednując sobie rzesze melomanów jak i krytykę muzyczną.sax-fort facebook sax-fort youtube